Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Sat Jan 03, 2004 2:03 pm

Przymierzalam sie rowniez to ksiazek Mastertona, ale rowniez wole Kinga :twisted: . Wiele osob polecalo mi wlasnie "Lsnienie", musze wreszcie je gdzies zdobyc :cheesy:

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Sat Jan 03, 2004 5:21 pm

a ja Mastertona bardzo lubię. a w szczególności jego książkę pt " Walhalla" . po prostu on świetnie opisuje sceny erotyczne i grozy :cheesy: :roll:
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Jan 03, 2004 7:06 pm

taa.. sceny erotyczne...
pozwolcie, ze poswiece sie i przytocze jedna... :?

mlodszym raczej nie polecam... (powiedzmy, ze dozwolone od lat 18.. ;))

Skrobanie, szelest...
Szarpnęła głową, odwracając ją w drugą stronę, tam gdzie zalegały cienie. I nagle - stał tuż obok, nagi i biały jak trup, z oczami jarzącymi się czerwono w ciemności, z po-błyskującymi w świetle zębami: Ronald DeVries. Albo stwór wyglądający dokładnie tak jak on.
Wiatr zamarł, story opadły i pokój znów pogrążył się w mroku. Nancy skuliła się, przyciągnęła nogi i zacisnęła powieki.
- Nie!!! - krzyknęła.
W ciemności coś wyciągnęło ku niej szpony. Czuła paznokcie rozdzierające jej uda. Próbowała się wywinąć, zejść temu czemuś z drogi, lecz dwie mocarne dłonie przytrzymywały jej nadgarstki, zmusiły ją do położenia się na wznak. Poczuła jak pomiędzy jej uda wpycha się brutalnie czyjeś kolano, jak jedna z trzymających ją rąk zmienia położenie, przyciskając łokciem jej przedramię do materaca, sama zaś dłoń wyrywa jej boleśnie garść włosów. Krzyknęła, w każdym razie sądziła, że krzyknęła, ale jak ktokolwiek mógł ją usłyszeć, skoro tylko śniła, że krzyczy?
Guziki koszuli prysnęły pod gwałtownym szarpnięciem, materiał został zdarty na boki. Poczuła ciężkie, zimne i szczeciniaste ciało, opadające na nią jak tusza ostygłej już świni. Chciała krzyknąć, lecz nie mogła znaleźć na to oddechu, a gdy spojrzała w ciemność nad sobą, ujrzała dwoje oczu rozjarzonych jak przebijające się przez gruby koc światła pochodni, poczuła zalatujący winem oddech i jeszcze jakiś odór, wywołujący skurcz gardła i żołądka, dławiący słowa w krtani.
- Nie - błagała napiętym szeptem. - Nie! Leżące na niej stworzenie jeszcze mocniej szarpnęło jej włosy i wychrypiało coś gardłowym głosem. Obce, chrapliwe dźwięki, niezrozumiałe, lecz nieodparcie pożądliwe. Pomyślała o Johnie Breamie krzyczącym za nią na schodach. Pomyślała o wszystkich tych mężczyznach, którzy oglądali się za nią, o tych tysiącach par oczu, o tych wszystkich facetach rozgrywających bezlitośnie każde słowo i gest, odmierzających uśmiechy, pragnących tylko tego, by zaspokoić głęboko w niej swą żądzę.
- Och, nie - zaskamlała, gdy zrogowaciałe dłonie zaczęły ugniatać jej piersi.
Raz jeszcze szarpnęła się ze wszystkich sił, rzucając ciałem we wszystkie strony, zaciskając dłonie na wszystkim, co dało się uchwycić. Stworzenie było jednak o wiele za ciężkie, o wiele za silne. Majaczyło ponad nią, lśniące oczy unosiły się o parę cali od jej twarzy, powtarzało te do niczego niepodobne słowa, a ona czuła, jak wibruje w ich takt przygniatająca ją owłosiona klatka piersiowa.
- Proszę; pozwól mi się obudzić - płakała. - Boże, proszę, proszę, pozwól mi się obudzić!
Stwór wyciągnął się na niej, drapiąc sztywnymi włosami brody jej ramię, szyję i policzek. Czuła, jak usiłuje sforsować opór jej łona, zupełnie jakby ktoś wpychał jej między nogi zaciśniętą pięść.
- Proszę, jest za duży - łkała. - Proszę, zabijesz mnie!
Proszę!
Poczuła ból tak intensywny, iż przez chwilę sądziła, że pękła jej miednica. Odrzuciła konwulsyjnie głowę, wygięła plecy. Bolało za bardzo, by mogła robić cokolwiek prócz łapania powietrza. Musiała zacisnąć szarpane dreszczem dłonie na ramionach stwora, bojąc się, by nie wdarł się w nią zbyt głęboko.
Nic nie mogła zrobić, by sobie pomóc. Była bezsilna. Nie mogła się nawet obudzić. Jedyne, do czego była zdolna, to przyciskać się mocno do sprawiającego jej tyle cierpień cielska, trzymać nogi rozłożone jak najszerzej i modlić się, modlić się i modlić.
Stwór zawołał nagle: Sabazius! Poczuła, jak jego mięśnie kurczą się i rozprężają, niczym wysmarowane zimnym smalcem węże. Krzyknęła znów, i jeszcze raz, a potem nagle to coś wycofało się z niej z niemożliwym do zapomnienia, wilgotnym i lepkim odgłosem.

powiedz mi Justi, czy to byla scena erotyczna, czy grozy..?
i czy to byl ten "swietny opis"..?
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Jan 03, 2004 8:41 pm

Czuła paznokcie rozdzierające jej uda
Po tym stwierdzeniu zrobiło mi się niedobrze i zrezygnowałam z dalszego czytania. Obecnie czytaM "Carrie" Kinga, i tam są takze momenty, które są dla mnie wręcz obrzydliwe (przykład: jem kanapkę i nagle czytam, że tampon zaplątał się bohaterce we włosy łonowe, myślałam, że nie wyrobię :shock: ). Jednak "Carrie"...to niby też jest horror, ale mnie zdolności telekinetyczne i póżniejsza zemsta nie przerażają (może dlatego, że z góry wiedziałam, czego mogę sie spodziewać po tej książce, a może dlatego, że jestem dopiero na połowie).

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Sat Jan 03, 2004 10:39 pm

Piter, że też chciało Ci się przeisywać cały ten fragment. Długo go szukałeś?

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Sat Jan 03, 2004 11:01 pm

A możesz sprecyzować jaki dział Cię interesuje, co lubisz.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Jan 03, 2004 11:15 pm

Po pierwsze, "Wojowników Nocy" nie polecałbym czytać z nastawieniem że to jest horror. Owszem, jest tam dużo krwawych scen, ale naprawdę oczekiwać że książka ta wzbudzi strach? Taka "Podpalaczka" ("Firestarter") Kinga również jest zakwalifikowana jako horror, a przecież nie wywoła nawet dreszczu. Co nie przeszkadza jej być książką świetną. Ja bałem się trochę czytając dwa zaledwie horrory, w obydwu przypadkach chyba bardziej winne były okoliczności w jakich je czytałem. "Wojownicy Nocy" jak dla mnie są nienajgorszą książką fantastyczną, z elementami, że tak powiem, od 18 roku życia.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sat Jan 03, 2004 11:20 pm

Hmm.. cos na tle psychologicznym moze byc :twisted: ( taki Ptasiek na przyklad, tkwi w pamieci na dlugo :roll: )


Graalion a czytales "Chudszego"? ( ja osobiscie zawiodlam sie na tej ksiazce :? )

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Jan 03, 2004 11:33 pm

Nie czytałem. Kiedyś czytałem całkiem sporo horrorów, wciąż pozostała mi z tamtych czasów mała ich biblioteczka, ale obecnie raczej nie mam z nimi styczności.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sat Jan 03, 2004 11:35 pm

To nie czytaj :twisted: :mrgreen:

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Sat Jan 03, 2004 11:59 pm

Luca, ja czytałam "Chudszego". Moim zdaniem, nie był taki zły. Trochę inny od np" Smętarza..." ale nawet się podobał (gł. ze względu na brak bardzo krwawych scen). Jedną najgorszych ksiązek, które czytałam Kinga, to yła książka'nie pamiętam tytułu'o małej dziewczynce, która zgubiła się w lesie. Przebrnęłąm tylko kilkanaście stron. Straszna nuda.........
Chciałabym ci podać jakieś interesujące tytuły spoza fantastyki, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Muszę pomyśleć..... :roll:
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jan 04, 2004 1:17 am

Piter, że też chciało Ci się przeisywać cały ten fragment. Długo go szukałeś?
Renya, w ksiazce szukalem pare minut. pozniej na kompie znalazlem to juz w pare sekund i przekopiowalem.
mam kikaset mega ksiazek (w wiekszosci nie wiem jakich :D) na dysku i akurat okazalo sie, ze Wojownicy Nocy rowniez figuruja w tym spisie...
Piter wiem, ale na horrorach bede sie mocniej wtulac
zapewniam Cie, ze przyjemnosc bedzie po mojej stronie... :twisted: moze nie cala, ale znaczaca wiekszosc... :mrgreen:
Tej ksiazki nie czytalam, ale fragment mozna uznac za zachecajacy
no wiesz.. tego sie po Tobie nie spodziewalem.. :lol: co Ty bedziesz wyprawiac w tym kislu.. :roll:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Sun Jan 04, 2004 4:03 am

Widze ze temacik na horrory zlecial :twisted: pysznie :cheesy: . MMusze przyznac ze mnei rowniez zachecil ten fragmencik kroty Piter prytoczyul i bardzo prosze o tytul :roll:

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jan 04, 2004 4:20 am

naprawde Wam sie to podobalo..? :shock:
ja sie na przemian nudzilem i mialem ochote porzygac... :?

no ale jak kto lubi.. Wojownicy Nocy - Graham Masterton
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sun Jan 04, 2004 10:05 pm

Zajavka, a mi sie nie podobala nierealnosc tych klatw :P To ze chudnal to ok, ale reszta- ... Koniec natomiast swietny :mrgreen:
A czytalas "Uciekiniera"? Sympatyczna ksiazeczka
( no moze oprcz opisow skutkow postrzelenia( jelita itp. :? ) :twisted:

Piter, pod warunkiem, ze to nie ja bede musiala Cie glaskac po glowce i zapewniac, ze to tylko film :twisted:

Czyli wbijanie paznokci to przyjemnosc- no ok :mrgreen: ( ostrzegam, ze do krotkich nie naleza :twisted: )

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jan 04, 2004 10:12 pm

nie bedziesz... :twisted: co najwyzej bedziesz mnie musiala zapewniac, ze to horror, jakbym zaczal za glosno sie smiac.. :twisted:

nienienie... wtulanie to przyjemnosc.. a o paznokciach pewnie szybko zapomne przy takiej dawce innych doznan... :mrgreen:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Tue Jan 06, 2004 3:53 pm

Co do ksiazek - horrorów to nie przypominam sobie żebym przeczytała jakąkolwiek :roll: Piterku co ty tam masz za książeczki na dysku :twisted: Prześlesz mi jakąś ??
Image


Kto oglądał film " Red Dragon" :twisted: ?
Last edited by Szalona_Szatynka on Tue Jan 06, 2004 3:54 pm, edited 1 time in total.
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Tue Jan 06, 2004 4:19 pm

hehe szalona ja ci polecam Kinga horrory :D nawet mam jakies na kompie ;)

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Fri Jan 09, 2004 10:01 pm

Hmm "smetarz zwierzat" bardzi fajna ksiazka taka trzymajaca w napieciu i fajnie sie ja czyta :D "Lsnienie" zreszta on pisze same horrory :twisted:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Jan 09, 2004 10:25 pm

Z Kinga polecam "Podpalaczkę" ("Firestarter"), zaś nie polecam "Cujo". A "Christine" to też Kinga? Tego też za bardzo nie polecam, choć jest parę znośnych momentów.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests