inne seriale??

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply
User avatar
Liz15
Gość
Posts: 21
Joined: Sat Aug 02, 2003 9:25 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Post by Liz15 » Fri Nov 07, 2003 6:48 pm

Oczywiście na pierwszym miejscu jest ROSWELL, ale ogólnie lubię oglądać seriale science fiction. Należą do nich: Z Archiwym X, Gwiezdne Wrota... Nie lubie tylko Gwiezdnych Wojen i Startreka, bo uważam, że są bezsensu (bez urazy dla fanów).
=) LiZ =)

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Nov 07, 2003 8:28 pm

Co do Star Treka mógłbym się zgodzić, choć to trochę za ostra ocena. Ale Star Wars proszę zostawić w spokoju. A zresztą to nie serial. Chociaż na Cartoon Network mają zacząć puszczać animowane "SW: Clone Wars" :)
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Tue Dec 09, 2003 11:28 pm

hmm no opriocz roswell to ogladam tak:D
Buffy:)Angela, Boston Public, Archiwum x:)
ale tak zeby ich nie wymieniac to powiem tak jak moja poprzednikcza Liz15 ze lubie science fiction i horrory:D:D

User avatar
Mari
Gość
Posts: 37
Joined: Mon Jan 26, 2004 6:25 pm
Contact:

Post by Mari » Mon Jan 26, 2004 9:56 pm

Ja podobnie jak Lyss ogladam Buffy i Angela. No i tak jak ona uwielbiam horrory i since fiction...

:hand: Mari :hand:
Luca and Lyss are my sisters...The wood are lovely, dark and deep.But I have promises to keep.And miles to go before I sleepAnd miles to go before I sleep...

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Tue Jan 27, 2004 10:36 am

a filmy typu "Tajemnice czerwonego pantofelka" też mogą być :?: :twisted:
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Tue Jan 27, 2004 10:54 am

a ja ogladalam asy z klasy to byl bardzo fajny filmik moj ulubiony oczywiscie po roswell :cheesy:
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Tue Jan 27, 2004 11:00 am

A ja bardzo lubię serial "Po tamtej stronie" w piątkowe wieczory. Jest tam i fantastyka i horrorek. W klimacie nawiązuje do "Strefy cienia" tylko jest więcej efektów specjalnych. I od razu mówię że w programie telewizyjnym podawane są tytuły poszczególnych odcinków a nie tytuł serii. Polecam ten serial również ze względu na to iż gościnnie występują w nim bardzo znani aktorzy, zazwyczaj tak ucharakteryzowani że są nie do poznania.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Jan 27, 2004 8:19 pm

Renya! Serial "Po tamtej stronie" ("The Outer Limits") też swego czasu oglądałam i bardzo przypadł mi do gustu. Niestety, był on emitowany dość późno, więc nie zdołałam obejrzeć wszystkich odcinków, zwłąszcza, że serii jest chyba z 7...Dobrze wiedzieć, że to jeszcze w polskiej TV leci :) Może nadrobię...W zasadzie każdy odcinek jest tak jakby osobnym filmem, więc nie trzeba oglądać wcześniejszych. Łączy je tylko wspólna tematyka - fantastyka. Niewątpliwym atutem są także pouczające i zmuszające do refleksji puenty na końcu każdego odcinka.

"We are now in control, we can shape your vision... to anything... our imagination... can conceive... you are about to experience... the awe and mystery... which reaches from... the deepest mind... to: THE OUTER LIMITS." :cheesy:

http://www.theouterlimits.com/welcome.html

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Wed Jan 28, 2004 9:20 am

Cytat z jednego z odcinków tego serialu : "Prawdziwy bohater to ten, który poświęca własne życie, wiedząc, że ci których ocalił nigdy się o jego bohaterstwie nie dowiedzą"
Słyszałam to tylko raz, ale utkwiło mi w głowie i prześladuje za każdym razem, gdy czytam o jakiś bohaterach. To zdanie zmieniło mój pogląd na znaczenie słowa bohater.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Feb 14, 2004 3:48 am

Ostatnio trafiłam na AXN na serial "Łowcy skarbów" (Relic Hunter). Pamietam, że kilka lat temu przepadałam za nim i teraz miło go było sobie przypomnieć :) Oprócz cudnego brytyjskiego akcentu Nigel'a 8) ciekawiły mnie w serialu "zagadki z przeszłości", które przyszło głównym bohaterom rozwiązać. A ja historię lubię :D
Piękna Sydney Fox (Tia Carrera)jest znakomitym profesorem historii. Jej pasją jest poszukiwanie zabytków i pamiątek z przeszłości dla celów naukowych i muzealnych. Niestety, ma wielu bezwzględnych konkurentów, kierujących się pobudkami znacznie mniej szlachetnymi. Na szczęście nie działa sama. Wspierają ją przyjaciele: Nigel i Claudia.
:cheesy:
Następnym serialem jest jeszcze "Zdarzyło się jutro" z Kyle'm Chandlerem , o gościu, który dostaje co rano jutrzejszą gazetę, a dzięki temu może uratować komuś życie :wink:
Gary Hobson to miły brunet o sympatycznej, uczciwej twarzy i otwartym spojrzeniu, którego od tysięcy innych brunetów o uczciwej twarzy i otwartym spojrzeniu odróżnia... gazeta. Co rano pod drzwiami mieszkania Gary'ego, zjawia się rudy kot, przynosząc mu gazetę. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że kot pojawia się znikąd, a gazeta nosi jutrzejszą datę. Co dzień Gary musi wybierać, co uratować: świat czy staruszkę, którą samochód potrąci na przejściu.
Od czasu do czasu zerkam także na Buffy i Anioła Ciemności (Anioł znudził mi siępo 7 bodajże odcinku :? ). A poza tym "Asy z klasy", ale to tylko i wyłącznie ze względu na zabójczo przystojnego Christophera Gorhama, który gra Harrisona 8) .

cytaty z http://www.tkp.pl/aktual/axn.oferta.php

Lav
Gość
Posts: 7
Joined: Wed Jul 30, 2003 11:47 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Lav » Wed Jun 09, 2004 3:10 pm

Ja oglądam:
1. Różowe lata 70
2. Smalville
3. Jezioro marzeń
4. Buffy Postrach wampirów
5. Przyjaciele
6. Kochane Kłopoty

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Oct 12, 2004 3:14 am

obejrzalem sobie ostatnio odcinek Gilmore Girls. nie bardzo wiem co powiedziec, bo nigdy wczesniej (o ile w tej chwili pamietam) nie wciagnalem sie w serial obyczajowy (roswell do tej kategorii mimo wszystko nie zaliczam...)... ale cos w nim jest. ma przyjemny klimat, zero dluzyzn, spora dawke humoru na calkiem przyzwoitym poziomie (ten gosc gadajacy do kamery wymiatal)... poza tym mam wrazenie, ze transkrypty tego serialu musza byc jakiejs niewiarygodnej dlugosci... momentami dialogi byly tak szybkie, ze ledwie nadazalem z percepcja... i to tez w sumie na plus...

poza tym bardzo pozytywnie dzialaja na mnie kobiety z napisem 'juicy' na tylku :mrgreen:

oczywiscie to wszystko na podstawie jednego odcinka... moglem trafic na najlepszy we wszystkich 4 sezonach... (swoja droga, zauwazyliscie, ze jest tylko rok opoznienia? w stanach puszczaja teraz 5 serie... fenomen...)

ogolnie zdania jeszcze nie mam, ale jestem na tyle zainteresowany, ze sobie to zdanie wyrobie...

ps: w wolnych chwilach prowadze wojne propogandowa, wiec prosilbym wielce szanownych czytelnikow o rzut oka w strone sygnatury... :twisted:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Oct 12, 2004 4:45 pm

O nie, bynajmniej nie trafiłeś na najlepszy odcinek 8) . W ogóle 4 sezon to już dla mnie nie to samo co 2 i pierwsza połowa 3-go. Ale serial nadal jest świetny, a te szybkie dialogi to jego prawdziwa ozdoba. Niestety, tu wychodzi na jaw niedoskonałość tłumaczenia, które zresztą nie może nadążyć, wiec często skraca. Tak czy owak, serial wszystkim polecam.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Wed Oct 13, 2004 2:23 pm

No dobrze - jeżeli chodzi o ścisłość - to teraz emitowane odcinki GG, to 2 seria czy 4? Ja byłam święcie przekonana, że nareszcie zaczęli nadawać 2 serię po ciągłym wałkowaniu 1, ale Graalion wspomina o 4. Zgubiłam się.

A tak ogólnie to serial jest naprawdę dobry, a dialogi w większości są rzeczywiście recytowane z szybkością karabinu maszynowego! :wink: Uff... myślałam, że tylko ja mam takie wrażenie.
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Oct 13, 2004 3:16 pm

He he, trochę nie zadążamy, co? Teraz emitowana jest seria 4.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Thu Oct 21, 2004 3:30 pm

Coś z innej półki! Wczoraj niechcący natknęłam się na serial "Witchblade - piętno mocy". Czy ktoś to widział?! :shock:
Myślałam, że pozwijam się ze śmiechu, gdy z ręki panienki wyskoczyło ostre narzędzie (coś jakby szpada !) i zaczęła nim wywijać na lewo i prawo! I ta jej zbroja... :?
Muszę to przyuważyć jeszcze - dobry serial komediowy z mistyczną i straszną otoczką... :roll:
Uff... Ale przeżycie! Gniot! Moim skromnym zdaniem.
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Oct 21, 2004 5:03 pm

Jesli włączyłaś na jeden odcinek to się nie dziwię. "Witchblade" nie jest może jakimś wspaniałym serialem, ale z całą pewnością jest nieco głębszy niż tylko laska z ostrzem wyskakującym z dłoni.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Fri Oct 22, 2004 11:16 am

No dobrze, przyznaje się... :oops: Być może źle oceniłam cały ten serial. Fakt, z jednego odcinka nie można zbyt wiele wywnioskować... Wycofuje się z gniota. Obejrzę inne odcinki. 8)
Moim zdaniem jednak twórcy filmu idee mieli dobrą, lecz realizacja im zbyt dobrze nie wyszła. Z tego co wywnioskowałam to ta bransoleta jest czymś w rodzaju talizmanu, talizmanu lub broni walczącej ze złem. I to chyba od wieków...
Ale litości! Czyż to kobieta mając ten talizman od razu musi zamieniać się w Robocopa?! :? Chodzi mi o samo wykonanie, nazwijmy to, projektu. Na razie nie wgłębiałam się w treść, po prostu obejrzałam i... no, skutek opisałam. Ale coż... Obejrzę inne odcinki...
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Fri Oct 22, 2004 11:29 am

pierwszy sezon Witchblade mniej wiecej obejrzalem... takie sobie... a najgorsze sa brwi tej baby :mrgreen:

poza tym o ile ie orientuje, to wdzianko komiksowego pierwowzoru bardziej mi sie podoba niz to co nosi ta serialowa Pezzini.. (czy inna Pizza..) :roll:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Fri Oct 22, 2004 11:38 am

to z komiksu było?! :roll: aaa... to ja już wszystko rozumiem...
Kolejny komiks na ekrany... :?
Brwi?! :shock: piter - litości...
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests