Max Evans//\\Jason Behr #3

Aktorzy, scenarzyści, reżyserowie... Forum o wszystkich, bez których serial by nie istniał.

Moderators: Olka, Ela, Xander, Pedros

Locked
User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Mon Jul 26, 2004 11:37 am

Ok, no to jazda z tym koksem! :) Dalsze relacje z Comic-Conu:
Relacja TuesdayD:
I just saw Jason and Sarah Michelle Gellar. The only way to describe them both is playful and happy. I had been sitting through about 5 other panels for upcoming movies before they cam on, and I had been mildly entertained by everyone that spoke. Jude Law has a tendency to drone on and on, btw. But when Jason and Sarah came on it was like the whole atmosphere just lightened. They were both so playful and fun. Someone asked Sarah why she hadn't gone to a ComicCon before and she came prepared with a list of her Top Ten Reasons Why I Never Came To ComicCon. It was really cute. One of them was because she'd gotten sucked in to the Phantom Zone. lol

OMG! Jason Behr is so freaking hot in person it ought to be illegal! He is so much more confident and relaxed than Max. Of course I knew he would be different fro the character he played, but until know I didn't have any other material to judge by. He's funny and smiles constantly and makes fun of himself. After Sarah finished her list of reason why she'd never come to the convention before, Jason said in this self deprecating, sad way, "I've never been invited before." Every one was like, "Awww."

Then later someone asked Sarah an odd question about how some actors won't do sequels. When she was done answering that she'd done Scobby Doo 2, Scream 2, and noted that she hadn't done Cruel Intentions 2, she didn't think that she was really qualified to answer the question. so she turned to Jason and he shrugged and said, "No ones asked me to do one before." Again the whole audience was like, "Awww." He said, "I love you guys." Ain't he sweet?

Neither Sarah nor Jason singed autographs. They just presigned some posters that were given away in a random raffle before they'd even appeared. People didn't even know that's what they'd won.

When they first came out, there wasn't anyone directing things, so people were just shouting out stuff at them. Sarah asked, "Is this how it's supposed to go? I'm sure its more organized than this. So finally some man's voice came out saying come up to the mic if you have questions. It was kind of funny cause they were yelling stuff back to us and it was kinda fun to just hear them have random comments.

Sarah made fun of this one girl and everybody felt so sorry for her, because she didn't get what Sarah had said. She was too cute.

They only stayed for about 15 minutes and showed us a new clip of the movie. I look really creepy and scary. Not for the faint of heart. I have more interest in seeing it now after seeing this new clip. It's chilling all by itself.
(...)
I had so much fun. It was totally worth my time just to see Jason in person. I'm all giddy and happy now. It was great.


Relacji cią dalszy kolejnego dnia (ta sama pani ;))
Jason {sigh} was wearing a pair of dark blue faded jeans, a black tee shirt, two leather cuff on his wrists, and this sliver or platinum necklace with an either silver or platinum dog tag hanging from it. His tee showed off his arms perfectly. His hair is still long, and his bangs fall in his eyes. He was chewing gum and smiling so big. He was just so cute! Him and Sarah were really playful. It was all so much fun.

This girl that I recognized from pics, I think she helps run the candy site The Roswell Underground, asked him if he would do a commentary for the next set of videos and he hedged and avoided answering directly. He said the reason he didn't do one this time was because he was filming The Grudge in Japan. I honestly got the feeling he just didn't want to do it. Not sure why though.

People asked all kinds of weird questions. I think some just wanted to talk directly to them, cause questions like "Did anything you learned from playing Buffy for 7 years help you with any problems in your real life?" were just silly. Sarah answered saying "You do know that Buffy isn't real right?" lol
(...)
I took a ton of pics, but even the seventh row was to far away from them to be perfectly clear. I had to use the most extreme zoom I had on my camera. They aren't that bad though. You can see everything clearly. Uploaded my pics of Jason and Sarah to my gallery, so yall can see them.

ZDJĘCIA

Relacja Kyoto Yoshi:
Then later someone asked Sarah an odd question about how some actors won't do sequels. When she was done answering that she'd done Scobby Doo 2, Scream 2, and noted that she hadn't done Cruel Intentions 2, she didn't think that she was really qualified to answer the question. so she turned to Jason and he shrugged and said, "No ones asked me to do one before." Again the whole audience was like, "Awww." He said, "I love you guys." Ain't he sweet?
There was a point where someone called Jason her inspiration...and he said something along the lines of "Aw I love you guys"...then Sarah goes: "I told you you were my inspiration last night" Then he turned to her and went: "I looove you." It was sooo incredibly cute. I swear Sarah and Jason are having an affair (kidding...her hubby Freddie is just lovely).
Sarah made fun of this one girl and everybody felt so sorry for her, because she didn't get what Sarah had said. She was too cute.
She was correcting the girl more than "making fun" of her. lol...the audience was laughing because she totally botched up Joss Whedon's name. Sarah told her to give credit where credit was due...and if she was going to ask the question she should know what she's saying. (It wasn't in a mean way though)...even afterwards the girl STILL kept messing up...Sarah still tried to help her say the name properly. The audience also chimed in (some were saying JOSH Whedon...my people and I were yelling JOSS Whedon). Sarah and Jason just ended up laughing. The fan also asked Sarah if Joss was doing a movie called Fantastic X-Men. Sarah corrected her and said "It's the Fantastic Four and X-Men" then stated that she would have to ask Joss about that tomorrow. I couldn't understand why this fan thought it was okay to ask Sarah about JOSS. It's not like she lives with him lol.
They only stayed for about 15 minutes
It was more like 40 minutes (it just seemed short...for my friend and I it seemed like forever though since we went up to ask questions and were so incredibly nervous)...some of the people I were with got the whole thing on tape.


Oh! And during the Grudge trailer there's a very sweet scene between Sarah's and Jason's characters (Karen and Doug)...Doug tells Karen "I don't like seeing you this way" Awww...


Fragmencik komentarza Michelle in Yonkers:
absolutely the playfullness between Sarah & Jason
Wasn't that sweet! They certainly do good public appearances together -- we'll presumably see more of that, as time gets closer.

That just adds to the list of people who have worked with him, loved doing it, and would do it again. They certainly seem to have a good time!

I could have sworn I read that the clips for Comic Con were asembled by Sam Raimi himself - but can't find it now. The thought of Raimi editing footage of JB makes my cup runneth over!
The Grudge trailer was edited by Sam Raimi and put together two days before the actual con lol. It was such an awesome trailer...There was a lot more Jason and a lot more of the other characters. It was also creepier and more detailed. I think it might have just been something Raimi did specially for comic con...I don't think it's going to be an official trailer.

Dalej TuesdayD:
KyotoYoshi is right. The announcer said that Sam Raimi had just finished editing this clip 2 days before. I think it was adaquately creepy enough to be the real trailer. But the beggining half of it left me kind of confused, because Sarah wasn't in it at all. They stepped up the scary factor quite a bit from the other trailer.

Sarah talked about the woman in it that does what they called "The Cockroach Crawl". She said out of everything in the movie, that woman crawling around stuck in her mind the most. Someone in the front rows started making the weird croaking noise that the woman makes, and Sarah was like, "Quit it! You stop that!" It was funny. I think Jason was like, "Yeah, that's it!" It was weird.

Ok If I remember anything else, I guess I'll come back and tell that little story too.


Vicky :)
Let me add one thing: When he stood up to leave(that's when I noticed his NICE bum!) you could see his nice pecks under his shirt. It wasn't a tight shirt but showed off his chest nicely

Swoje 3 grosze wtrąciła jeszcze JBfanatic17:
I really don't post to often, but I thought I would come by and say hello because I was there. I actually asked Sarah and Jason a question in front of like 6,000 people! I asked what inspired them to take the roles they have so far because they both have taken good parts. Sarah was like I just wanted to be in a movie with Jason Behr. And Jason said it was a unique story and to get a chance to work in Japan. My pictures didn't come out though. I had a crappy through away camera so I hope everyone else got some good ones!

Narazie tyle :) ale coś mi mówi, że będzie tego jeszcze troszkę :D Acha, jeszcze zdjątka!
Image Image
Image
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Mon Jul 26, 2004 1:59 pm

then Sarah goes: "I told you you were my inspiration last night" Then he turned to her and went: "I looove you." It was sooo incredibly cute. I swear Sarah and Jason are having an affair (kidding...her hubby Freddie is just lovely).
A mi właśnie na to wygląda :? Wystarczająco wymowne jest spojrzenie, jakim ona go obrzuca- zbyt charakterystyczne by można je było pomylić z czymkolwiek innym...fakt, że już któryś raz pokazują się razem a jej mąż w magiczny sposób "nie mógł dołączyć"i biorąc pod uwagę że Sarah i Freddy słyneli z tego że na każdej oficjalce i premierze musieli pokazać się razem, jak papużki nierozłączki.
Cóż...nie moja sprawa, niech robią co chcą. Hollywood. :roll:
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Mon Jul 26, 2004 2:12 pm

Wiesz Lizziett, często się zastanawiam, czy my go czasem nie idealizujemy? Czy nie staramy się z niego zrobić najwspanialszego faceta na świecie i do głowy by nam nie przyszło, że może wplątać się w romans z mężatką.
Ale potem zawsze staram się zerknąć na to wszystko inaczej. Nie ma człowieka, który potrafiłby się tak dobrze maskować, w efekcie czego postrzegałoby się go jako zupełnie kogoś innego. I naprawdę wierzę, że są dobrymi przyjaciółmi. Niektórzy mówią, że nie ma czegoś takiego jak przyjaźń między kobietą a mężczyzną, że to zawsze przeradza się w coś więcej. Nie wiem, kto to wymyślił, ale napewno nie miał racji. Dajmy spokój. Jeśli by tak miało być to każdy na tym świecie kręciłby z każdym. Dlatego ufam bezpośrednim relacjom naocznych światków ;) Jeśli każda jedna osoba, która ich widziała mówi, że wspaniale się ze sobą czują i świetnie się ze sobą bawią, podkreślając jednocześnie, że to przyjaźń i nic więcej, to raczej im uwierzę :D

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Mon Jul 26, 2004 6:55 pm

Hmmm...Cóż, wiadomo było , że Jason Behr to nie Max Evans (to a propos tej relacji).
A co do rzekomego romansu- nauczyłam się nie dawać takim rzeczom wiary. Ludzie mówią, to co ich zdaniem jest. A jak jest naprawdę nie wie nikt. Poza tym jakoś mi się nie wydaje, żeby Sarah zdradziła Freddy Prince Jr. 8) :)
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Mon Jul 26, 2004 11:37 pm

Moim zdanie pokazywanie się teraz wspólnie Jasona i SMG to pewna forma promocji Grudge, a to, że jak widać czują sie ze soba dobrze , tym lepiej dla nich i fanów tej ślicznej pary. :D
Czy mnie się zdaje czy Jasonowi odrobinę zaokrągliła się buzia :wink:

I jeszcze kilka wspólnych zdjęć. Można sie tylko do nich uśmiechnąć.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Jul 27, 2004 11:27 am

AAAAAAAAAaaaaa!

>mdleję<

>wstaję, otrzepuję się<

Widziałam Jasona!!! Żywego! Ruszał się i mówił!!! Jego głos... :hearts: I żuł gumę, jakiż on słodki :) Podaję linki do filmików ze strony http://www.smgfan.com: Comic-Con 1, Comic-Con 2. I jeszcze trzeci z Comic-Conu tyle, że Jasona jest tam bardzo mało, ale jest!!! Wejdźcie na tą stronę i kliknijcie w kamerę po lewej stronie, między zdjęciami. Dla zainteresowanych adres forum The Grudge

Idę po okłady na czoło, bo chyba zaraz znów odlecę. Można się było tych filmów spodziewać, ale... Jejku, wciąż nie wierzę! On jest taki uroczy! A zapowiadają tego więcej!!!!!!!!!
Last edited by Olka on Tue Jul 27, 2004 2:41 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Tue Jul 27, 2004 2:18 pm

Jeszcze trochę tych informacji, zdjęc i klipów i chyba się rozpłynę. On jest jednym słowem cudowny. A co do niby związku Jasona z Sarah, to myślę, tak jak Ela, że jest to chwyt reklamowy. Wątpię, żeby SMG zostawiła Frediego. Choć w Hoolywood nigdy nic nie wiadomo.
Image

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Tue Jul 27, 2004 2:58 pm

Pięknie! Jason "na żywo" w prawie naturalnym środowisku! :cheesy:
Gdy oglądałam filmiki (dzięki Olu :mrgreen: ) to miałam wrażenie, że trochę mu zawadza prawa ręka :wink: Był słodziutki!
A wogóle - nieistotny, mały szczegół- to gdzie Jason ma swoją obrączkę? 8) Skórzana opaska została, a obrączka zniknęła. Uczulenie? :wink:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Tue Jul 27, 2004 3:18 pm

Liz16? Czy to ty posłałaś na Roswell Fanatics te wszystkie newsy z comic conu? Jeżeli tak, to niezły kocioł wywołałaś :wink:
Ech...to zawsze niezawodnie podgrzeje atmosferę...pusto,cicho, wakacje, ludzie śpią...poślij coś o nim a natychmiast poleje się krew 8)
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jul 27, 2004 6:08 pm

Czyżby go na RF tak nie znosiły, Aniu ? A ja myślałam, że tam go kochają... :shock: O jakim wywołanym kociołku mówimy ? :lol:

Ściagnęłam filmiki...siedziałam potem przed monitorem i szczerzyłam się do niego. Weszła moja mama i stwierdziła, że to pewnie przemożny wpływ tego przystojniaka którym przesiąknięty jest komputer. :lol: Nie wyprowadzałam jej z błędu. :mrgreen:

Czy słyszałyście ten niski, głęboki głos...jakiego raczej nie miałyśmy okazji słyszeć w serialu ? Trzeba przyznać, potafi nim modulować i operować donośnie.

I gryzł gumę, a to niezawodny znak, że rzuca palenie. Już kiedyś tak było za czasów Roswell, pisała o tym jakaś fanka. No i ta zaokrąglona buźka też o tym świadczy.
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Jul 27, 2004 6:09 pm

Ok, zaczynam się znów zastanawiać :shock: Oto fragment wywiadu z Sahra MG.

Q: What are the challenges of working with a director that doesn't speak English?

SMG: I think what was more complicated than necessarily the English language vs. Japanese language, was the cultural differences. Americans are very gregarious. You know, we touch people when we're talking, even if we don’t know them. We speak much more intimately, and you know, the Japanese don't do that. I remember in the beginning it was constantly a struggle because Shimizu would want to know why Karen and Doug (Jason and my couple) would always talk closer together and touch more than the married couple. We tried to explain to him, "That's like America!" He didn't understand that and we'd have to constantly explain that you know, "This is the American way." It was sort of like meeting halfway. So I think that was probably your bigger barrier, but not really a problem.


Ja wiem, że Japończycy są inni. Rozumiem, zgłębiam ich kulturę i wogóle, ale oni nie są tak zamknięci na świat. Jeśli już się takiemu zachowaniu dziwią na głos to... ale może mi się wydaje. W sumie Japończycy mimo wszystko przesadnie się od siebie izolują. A poza tym gdyby to miało coś oznaczać, Sarah nie mówiłaby o tym tak otwarcie!

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Tue Jul 27, 2004 6:22 pm

Czy słyszałyście ten niski, głęboki głos...jakiego raczej nie miałyśmy okazji słyszeć w serialu ? Trzeba przyznać, potafi nim modulować i operować donośnie
Jak dla mnie to on brzmiał dokładnie tak samo jak w 3 serii, a nawet części 2. Zwróć uwagę w ilu opowiadaniach pojawia się opis glosu Maxa jako wyjątkowo "sexownego" :roll: Odkąd pamiętam zawsze miał taki zachrypniety głos palacza :roll:
Co do gumy...hm, może...ale jak się mówi to się ją wypluwa, bo w przeciwnym razie sprawia się wrażenie lekko znudzonego :wink:


Co do Japończyków...w pewnym sensie to również Amerykanie są specyficzni. Wskaż mi jakiś inny naród, ktory "I love you" powtarzałby co pięć minut? Wiem, że wielu polskich fanów drażni "przesłodzona atmosfera panująca w opowiadaniach o Maxie i Liz", podczas gdy sami amerykańscy fani się w niej pławią...bo to poprostu część ich kultury. Coś co dla nas jest przesłodzone a dla Japończyków niezrozumiałe, dla nich jest częścią codzienności :P
O jakim wywołanym kociołku mówimy ?
Lepiej nie pytaj.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Jul 27, 2004 9:46 pm

Ela wrote: Z drugiej strony trudno mu się dziwić, że chce trochę zejść z wizerunku Maxa Evansa...czasem zaszufladkowanie aktora oznacza koniec kariery aktorskiej.
Zgadzam sie w 100 %. Jako przykład można podać chociażby starania Ryan'a Phillippe który po sukcesie "Cruel Intenstions" zafarbował włosy na niebiesko aby odejść od wizerunku Sebastiana Valmont'a.

Swoją drogą zawsze ciekawił mnie fenomen Maxa-Jason'a. Może na to nie wygląda, ale śledze w uwaga Wasze rozmowy jak i również innych fanek Jason'a i doszedłem do pewnego wniosku. Nawet mówiąc "Jason" podświadomie Wasza wyobraźnia kreuje postać "Maxa Evansa" ;) Założe sie o wszystkie pieniadze, ze gdyby np. Jason zostałby sfotografowany w stanie "wskazujacym" od razu pojawiłoby sie multum wymówek tłumaczacych to zachowanie ;) Oskarżeni zostaliby wszyscy od jego najbliższych począwszy na producentach alkoholu kończąć ;)

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jul 27, 2004 10:50 pm

Geez, aż mnie rzuciło do tyłu jak Cię tu zobaczyłam Xander :D Wieki całe nie zaglądał tu do nas żaden mężczyzna, a czasem przydaje się trzeźwiejsza ocena.

Zgadzam się, że często go idealizujemy, że rozkładamy go niemal na czynniki pierwsze i być może nieświadomie przypisujemy mu cechy jakich nie ma. To najzupełniej normalne zachowanie wobec osób które darzy się sympatią czy zwyczajnie się lubi. Ważne żeby o tym wiedzieć i nie przekraczać pewnych granic, a to mam nadzieję nam nie grozi. I wierz mi potrafimy odróżniac postać fikcyjną od normalnego, fajnego chłopaka - który żuje gumę gdy rozmawia z kobietą, ma za sobą jakąs mroczniejszą przeszłość ..i... no...dziewczyny, jakie jeszcze wady ma Jason ?... :lol:
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Jul 27, 2004 10:52 pm

Mylisz się Xander... zaczęłybyśmy i skończyły na tobie :twisted:
Czy widząc Jasona myślimy "Max"? Może sprawiamy takie wrażenie, ale wierz mi, gdy widzę kolejne jego zdjęcie, to nie podkskakuję wołając "Maxiu, Maxiu, juhu!". Staram się wykreować obraz Jasona na podstawie relacji osób, które miały okazję go spotkać (forum Jasona), czy też zdjęć i filmików (takich, jak z Comic-Con). Obraz ten podoba mi się, ale odbiega od serialowego Maxa. Jest o wiele bardziej realny. Toteż Jason, żuje publicznie gumę, w przerwach odpalając jednego papierosa za dugim - no cóż, to najprzyjemniejsze nie jest. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dlatego mylisz pewnie euforię po znalezienu takich rarytasów, jak filmiki z Jasonem, z tym, co myślimy naprawdę, a czego dowód często tu dajemy (jak np. rzucie gumy - jest słodkie, ale gdy się przyjrzymy, odetchniemy i ochłoniemy, widok mlaskającego faceta, nawet Jasona, nie jest najprzyjemniejszy i nasuwa się refleksja - Jason jest jednak tylko człowiekiem ;))Ale Boże kochany, no przecież nie skreślę faceta tylko dlatego, że żuje gumę!!!

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Jul 27, 2004 11:03 pm

Dziewczyny, mam dla Was propozycje...
A może Jason rzuje gumke antynikotynową aby rzucić wstrętny nałóg ? ;)

Ja wcale nie twierdze, ze wystawiłyscie go sobie na piedestał ;) Uważam tylko, ze zawsze Jason bedzie dla nas (napisałem "nas" bo dla mnie tez ;) ) miał coś z Maxa. Jakolwiek bysmy starali mamy tendencje do przypisywania aktorom cech postaci które grają ;) Pan Bloom na wieki zostanie Legolasem, Duchovny agnetem Mulderem, Shiri zostanie Liz... a Jason Maxem ;)

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Jul 27, 2004 11:06 pm

Ela wrote:Wieki całe nie zaglądał tu do nas żaden mężczyzna, a czasem przydaje się trzeźwiejsza ocena.
A ja, to co? :shock: :aniolek: Byłem niecały tydzień temu.

Oj tak. Pali, żuje gume, a może nawet ma romans :jezyk:

Ostatnio doszła do mnie pewna (spóźniona o kilka miesięcy) wiadomość. I tak zadałem sobie pytanie - "Czy istnieje możliwość poznania, że JB jest szczęśliwy?" Zasadnicze pytanie dotyczące jego osoby. Odpowiedź brzmi - "zdecydowane raczej nie" :cheesy: I nie powiem, żeby był to powód do radości.

Bredzę, prawda? To może już starczy...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jul 27, 2004 11:06 pm

Witaj kochany {o}...zapomniałam ale Ty to jestes prawie jak tata :lol:

I znowu do niego wrcamy Olka i powiem Ci coś jeszcze. Jeżeli miałby tylko TAKIE wady, a raczej słabostki o jakich pisałaś, to albo jest bardzo dyskretny albo idealny. A znamy go troszkę dłużej, nie tylko z tych filmików. Ten facet od trzech lat nie był wplątany w żaden skandalik. Na na F4F czytałam zapiski - przedrukowane z jakiegos wywiadu - zwierzenia jego koleżanki ze szkoły średniej...Zaimponowało mi jedno gdy pisała, że unikał towarzystwa osób pijących i zażywających narkotyki...ale pisała także że był skryty i zamknięty w sobie (nie było słowa o nieśmiałości), starannie dobierał przyjaciół...i zawsze można było na nim polegać. W szkole sredniej stworzył i prowadził jakąs grupę sportową.
Ale to znowu same zalety...ja szukam u niego WAD... :lol:

A czy jest szczęsliwy ? Pewnie ma powody żeby takim być. Może szczęście daje mu jego praca, uznanie widzów, z miłością mówił zawsze o swojej mamie i babci, wiemy że jest bardzo przywiązany do swoich braci...nie wiem, pojęcie szczęscia dla wielu ma rózne znaczenie...
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Jul 28, 2004 8:52 am

Dziewczyny tak na minutkę, więcej porozmawiamy po południu a na razie polecam bardzo ciekawy wywiad z Jasonem z San Diego, mówi tam sporo ciekawych rzeczy.

http://romanticmovies.about.com/od/theg ... 072604.htm

Pa :)

Dzięki Bogu wróciła Milla, trochę chyba zabalowała :mrgreen: :lol:
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Jul 28, 2004 12:04 pm

Jeszcze nie czytałam, więc to tyle, co mogę powiedzieć. Ale patrząc na link - romanticmovies - to hmm... szczerze mówiąc fajny adres. TG to taki romantyczny film ;)

P.S. Z tego, co przeglądam dalej na forum w wywiadzie padło pytanie o powody nieskomentowania Roswell na DVD. Ciekawe, ciekawe... już zacieram łapki by to przeczytać (nie ma ktoś ochoty tego przetłumaczyć na pl? Byłabym wdzięczna, bo mam na głowie kilka zaległych, innych wywiadów, a ten też wartałoby wrzucić na Stronę)
Image

Locked

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 7 guests