Dlaczego Angel

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Dlaczego Angel

Post by piter » Thu Jun 17, 2004 11:22 am

///// bedzie troche spoilerow z Angela i odrobine z Buffy(sezon 7), ale biorac pod uwage, kiedy zobaczymy w Polsce odcinki, ktore sa zespoilerowane, mozecie spokojnie czytac.. i tak zdazycie zapomniec.

Jonn Elledge

17/06/2004

It was the show that gave us a Torto demon and its parasite singing a duet of the Everly Brothers' 'Goodbye Love'. It gave us a Loa, in the form of a giant hamburger, predicting earthquakes and fire. And who could forget 'Smile Time', an evil Sesame Street where the puppets were demons planning to suck out children's souls – "We eat babies lives!" "And uphold a certain standard of quality edutainment". Yes, Angel, the forgotten Buffy spin-off show about the good vampire with bad hair, has come to an end.

It is not hard to see why the series failed to strike a chord with some critics. After all, the main cast included a camp, green, alcoholic demon that could read people's minds, but only when they sang karaoke. Even the mother series mocked it: "A vampire with a soul? How lame is that?" What is more, some people noted that David Boreanaz's deficiencies as an actor extended beyond his quiff.

But somehow, it worked. Behind the self-conscious mockery and bad special effects was one of the darkest and most adult drama series of the last five years, containing serious messages about redemption and 'doing the right thing'.

From the outset, atonement was always the show's central theme. The main characters all had shameful moments in their histories, whether allowing genocide by inaction, or merely being the uber-bitch of Sunnydale High. And this was never clearer than in the character of Angel himself. In his evil phase, he spent two hundred years terrorising Europe through murder, torture and an unconvincing Irish accent. After the return of his soul, he felt the full guilt of his actions, and made it his mission to atone by helping others. Furthermore, a prophecy foretold that a reward awaited him, that he would, one day, become human.

So far, so comic book. Yet, from the first episode, when the week's damsel in distress turned up in a body bag shortly before the second advert break, it was clear that redemption was not so simple. In time, Angel became obsessed with searching for the big gesture; the one that would allow him to become a modern Pinocchio. He fixed on the idea of destroying evil law firm Wolfram and Hart, only to discover that the forces behind it were eternal. Hell was here on Earth: nothing he could ever do would fully destroy the firm. But, rather than this news destroying him, he felt liberated and understood that: "If nothing we do matters, then all that matters is what we do." Small victories are their own reward; the fight is not about the prize, but about doing the right thing.

The fact that a final victory could never be achieved made Angel realise that redemption did not come from winning the prize, only from fighting for it: the work was both punishment and reward. "I used to think that there'd be a point when I'd paid my dues," Angel explained to one-time evil slayer Faith, when persuading her to consider penance. "But our time is never up; we pay for everything."

The impossibility of a final victory made Angel a much darker beast than the mother series, and set the tone for its ending. The last episode of Buffy returned the show to its girl power roots, showing the world that you can do anything if you put your mind to it. Angel suggested otherwise, ending with the surviving members of the gang facing a battle they already knew they could not win. But, somehow, the decision to fight on in the face of such futility only makes it more life affirming. "What would you do if you found out that none of it matters?" one character asks another. "I would get moving because there's more to do," she replies. Because if nothing we do matters, then all that matters is what we do.

This difference in the two series' messages reflects the way they end for a single character. In the final Buffy, Spike – the other vampire with a soul – dies a glorious hero's death, conveniently saving the world in the process. When hidden players magically resurrect him for Angel's last season, he ultimately finds himself just another bloodstained soldier facing certain death in a back-alley in a storm, but when asked to risk his life for the cause, he does not hesitate. True heroes do not fight for glory or a prize; they fight because it is the right thing to do.

The show makes this message even clearer through the development of the character Wesley Wyndham-Price. When Wesley first appeared in Buffy five years ago, he was a one-joke character: the new watcher, naive, wet, looking like James Bond but acting like Miss Moneypenny. As the years went on, he grew into one of the darkest and most complex characters in either series. He became the respected leader he wanted to be, but then love and betrayal broke his spirit.

In one of the series' darkest episodes, he kept quiet about his own pain to tell a friend that things will get better for them all. But he is wrong. Over the next three years, he has his throat slit, finds himself cut off from his friends and sees two of his lovers die. Yet, despite his isolation, his dedication to the cause is never in doubt. Sleeping with the enemy does not corrupt him; instead, he tries to save her. In the last episode, he confesses that he has nothing left to live for. But he still fights on. All he has left is the belief that he can help to make a better world.

Wesley's growth from comedy loser to tragic hero is the most obvious manifestation of the show's willingness to let characters grow and change, an attitude that won Whedon's shows much of their critical acclaim. Ironically, it was also Angel's downfall.

Talking about his network's reasons for cancelling the show, ex-Warner Brothers Executive Jordan Levin explained: "The big problem with Angel is it didn't repeat well." The format varies between episodes, story arcs can take years to pan out and interpersonal relationships shift in more ways than just who currently dates whom. Any viewer that turned off midway through season one and came back three years later would be utterly lost. And, in a TV industry that makes most of its money through syndication, a series where even fans could lose track if they tuned in mid-season was never going to be a real earner.

But there are signs that the effort was worthwhile for those that stuck with the show. Every year, E! Online runs a "Save One Show" campaign, where readers vote on a series facing cancellation that they would most like to get another chance. This year, more than 400,000 people voted: 85 per cent of them for Angel. Even taking the obsessive fan factor into account, this was clearly a popular show.

Yet the Warner Brothers television network ignored the pleas. They cancelled the show. But, as Angel was often at pains to point out, victory is not everything. Sometimes, it means something just to show up for the fight.
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Jun 17, 2004 1:57 pm

To powyżej to coś ciekawego? Nie chciało mi się czytać.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Thu Jun 17, 2004 3:28 pm

dobra piter ty znawco mam pytania
1 dlaczego syn Angela jakos tak szybko rośnie?
2 czy on jest tez jakiś nieludzki w sensie jakies specjalne zdolności?

może ktoś to na górze przetłumaczyć na polski i w skrócie no bo mi się nie chce czytać...
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Thu Jun 17, 2004 3:53 pm

nigdy nie rozumialem, dlaczego niektorzy chca czytac spoilery... :shock:
ale jak tam sobie chcesz...


SPOILER ALERT


Connor nie rosnie szybciej, ale trafil do wymiaru piekielnego gdzie czas plynie szybciej, wiec w pare tygodni przybylo mu cos kolo 18 lat.

zdolnosci.. standardowo: supersila, superszybkosc, wytrzymalosc, przyspieszone leczenie (oczywiscie to wszystko w sensie angelowskim - supersila nie oznacza, ze moze rzucac TIRami...)


END OF SPOILER

Graalion, oczywiscie, ze nie ma tam nic ciekawego - wkleilem to tylko po to, zeby lukiemu forum zasmiecac...

Freja, moze to przetlumacze, ale z pewnoscia nie teraz.. moze za pare dni... (slowo kluczowe: MOZE)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Thu Jun 17, 2004 8:39 pm

Oj, tak Piter przetłumacz to na polski, bo jak tylko patrzę na ten tekst to..... :x Nie lubie angielskiego!! No i niech słowo kluczowe zamieni się z MOŻE na NAPEWNO :wink:
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Jun 17, 2004 8:45 pm

piter wrote:Graalion, oczywiscie, ze nie ma tam nic ciekawego
Aha. No to dobrze że nie czytałem.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Fri Jun 18, 2004 11:41 pm

Serial, ktory dal nam demona Torto z jego pasozytem spiewajacych duet Everly Brothers "Goodbye Love". Loa w postaci gigantycznego hambuergera, przepowiadajacego trzesienia ziemi i ogien. I kto moglby zapomniec "Smile Time", zla wersje Ulicy Sezamkowej, gdzie kukielki okazaly sie byc demonami planujacymi wyssanie dzieciecych dusz - "Jemy dzieciece zycia!" "I utrzymujemy niezly poziom edukacji przez zabawe". Tak, Angel, zapomniany spin-off Buffy o dobrym wampirze z kiepska fryzura dobiegl konca.

Nie trudno domyslic sie dlaczego serialowi nie udalo sie dogadac z niektorymi krytykami. W koncu obsada zawierala zielonego demona alkoholika, ktory potrafil czytac w ludzkich myslach, gdy ci spiewali karaoke. Nawet macierzysty serial wysmiewal swojego potomka: "Wampir z dusza? Zalosne..". Co wiecej, niektorzy zauwazyli, ze niedobory w grze aktorskiej Boreanaza siegaja poza jego fryzure.

Jendak w jakis sposob wypalilo. Za niesmialymi kpinami i kiepskimi efektami specjalnymi kryl sie jeden z najmroczniejszych i najdojrzalszych seriali ostatnich pieciu lat, niosacy powazne przeslanie o odkupieniu i "robieniu tego co wlasciwe" ("doing the right thing").

Od samego poczatku, pokuta byla zawsze jednym z pierwszoplanowych watkow. Wszyscy glowni bohaterowie mieli w przeszlosci niechlubne momenty, czy bylo to masowe morderstwo przez brak reakcji, czy jedynie bycie super-suka (uber-bitch - zajebiste slowo :D) szkoly w Sunnydale. I nigdzie nie bylo to bardziej jasne niz w przypadku samego Angela. W swoim demonicznym okresie spedzil dwiescie lat terroryzujac Europe morderstwami i malo przekonujacym irlandzkim akcentem. Po ponownym otrzymaniu duszy, czul sie winny i postawil sobie za cel osiagniecie odkupienia przez pomaganie innym. Ponadto, proroctwo mowilo, ze oczekuje go nagroda, ze pewnego dnia stanie sie znow czlowiekiem.

Jak na razie komiks. Jednak juz od pierwszego odcinka, kiedy to zrozpaczona panienka tygodnia znalazla sie w worku koronera, zaraz przed druga przerwa na reklamy, bylo jasne ze odkupienie nie bedzie takie proste. Swego czasu Angel obsesyjnie poszukiwal wielkiego gestu. Takiego, ktory pozwolilby mu sie stac nowym Pinokiem (dla tych, ktorzy nie zalapia: bycie prawidziwym chlopcem - w tym przypadku znow czlowiekiem). Wzial za cel zniszczenie zlej firmy prawniczej Wolfram and Hart. Jedyne co osiagnal to odkrycie, ze sily za nia stojace sa wieczne. Pieklo bylo tutaj, na Ziemi: nic co by zrobil, nie zniszczy firmy calkowicie. Jednak zamiast calkowitej rezygnacji poczul sie wolny, zrozumial, ze "jesli nic co robimy nie ma znaczenia, to wszystko co ma znaczenie to to, co robimy." ("If nothing we do matters, then all that matters is what we do." - dosc slynny cytat). Male zwyciestwa sa nagroda same w sobie; walczy sie nie dla wstegi zwyciestwa, ale poniewaz jest to dobre, wlasciwe.

Wiadomosc, ze ostateczne zwyciestwo nie moze zostac osiagniete sprawila, ze Angel uswiadomil sobie, ze odkupienie nie plynie z wygranej walki, ale z samego jej toczenia: praca sama w sobie jest i kara i nagroda. "Kiedys myslalem, ze nastanie dzien, gdy splace swoje dlugi," wyjasnial Angel swego czasu zlej pogromczyni Faith, przekonujac ja do zaakceptowania winy. "Jednak to sie nigdy nie konczy; placimy za wszystko."

Niemozliwosc wygranej uczynila z "Angela" znacznie mroczniejsza od "Buffy" opowiesc, i ustalila ton zakonczenia. W ostatnim odcinku "Buffy" powrocila do korzeni - girl power (dziewczeca sila) pokazujac, ze mozna osiagnac wszystko, jesli tylko dosc mocno tego chcesz. "Angel" przciwnie, konczy sie gdy ocalali czlonkowie Fang Gang staja w obliczu walki, ktora wiedza, ze przegraja. Jendak w pewien sposob, decyzja kontynuowania walki bez szans na zwyciestwo, czyni ja jeszcze blizsza pelni zycia.

Ta roznica miedzy przeslaniami obu seriali odzwierciedla to, jak koncza sie dla jednego z bohaterow. W finalowym epizodzie "Buffy", Spike - rowniez wampir z dusza - umiera chwalebna, bohaterska smiercia, przy okazji ratujac swiat. Gdy ukryci gracze (wiem jak to brzmi...) magicznie wskrzeszaja go do piatego sezonu "Angela", jest jedynie kolejnym gotowym na smierc zolnierzem, spotykajacym ja w zaulku, w deszczu. Jednak nie waha sie, gdy przychodzi do zaryzykowania zycia dla sprawy. Prawidziwi bohaterowie nie walcza dla slawy czy nagrody; robia to, poniewaz to wlasciwe.

Przeslanie "Angela" jest nawet jeszcze jasniejsze z perspektywy rozwoju postaci Wesleya Wyndham-Price'a. Kiedy go poznalismy w Buffy, piec lat wczesniej, byl bohaterem na jeden zart: nowy opiekun (nie pamietam jak sie na polski tlumaczylo "watcher"), naiwny, pierdolowaty, wygladajacy jak James Bond a zachowujacy sie jak Moneypenny. Jednak z biegiem lat, stal sie jedna z najmroczniejszych i najbardziej zlozonych postaci w obu serialach. Stal sie szanownym przywodca, ktorym tak chcial byc, jednak wtedy milosc i zdrada go zlamaly.

W jednym z najczarniejszych epizodow serialu, przemilczajac wlasny bol, mowil przyjacielowi, ze bedzie lepiej. Nie mial racji. W ciagu nastepnych trzech lat mial podciete gardlo, zostal opuszczony przez przyjaciol i patrzyl na smierc dwoch swoich kochanek. Jednak, pomimo izolacji, jego poswiecenie dla sprawy niegdy nie ulegalo kwestii. Sypianie z wrogiem nie deprawuje go - przeciwnie, stara sie ja ocalic. W ostatnim odcinku, wyznaje, ze nie ma juz dla czego zyc. Jednak dalej walczy. Jedyne co jeszcze posiada, to wiara, ze moze pomoc uczynic swiat odrobine lepszym.

Rozwoj Wesleya od komedianta do tragicznego bohatera jest najbardziej oczywista manifestacja dynamizmu bohaterow, ktory tak wielu przekonal do produkcji Whedona. Ironia losu, ze byla to rowniez zguba "Angela".

Mowiac o powodach dla ktorych Warner Brothers przerwalo produkcje serialu, byly dyrektor wynonawczy Jordan Levin wyjasnial: "Najwiekszy problem "Angela" to to, ze sie kiepsko powtarza." Forma zmienia sie z odcinka na odcinek, rozwiazanie budowanych watkow moze zajac lata, a relacje interpersonalne wahaja sie znacznie bardziej niz "kto aktualnie chodzi z kim". Kazdy kto wlaczy telewizor w srodku sezonu bedzie calkowicie zagubiony. A w przemysle telewizyjnym, ktory wiekszosc kasy zbija na syndication (jak ktos ma pomysl jak to przetlumaczyc, to jestem otwarty na propozycje...), serial, ktory nawet dla fanow jest niejasny, jesli opuszcza jeden odcinek, nigdy nie bedzie naprawde zarabial.

Jednak sa pewne oznaki, ze wysilek pozostania na biezaco okazal sie wart poswieconego czasu. Co roku E! Online prowadzi kampanie pod nazwa "Uratuj Jeden Serial", w ktorej czytalnicy glosuja na seriale, zagrozone skasowaniem, ktore najbardziej chcieliby ocalic. W tym roku 85% z 400,000 glosow zostalo oddanych na "Angela". Nawet biorac pod uwage czynnik obsesyjnych fanow, to byl zdecydowanie popularny serial.

Pomimo to, siec Warner Brothers go skonczyla. Jednak, jak wielokrotnie pokazal "Angel", zwyciestwo to nie wszystko. Czasami, wiele znaczy juz samo stawienie sie do walki.






tylko bez komentarzy odnosnie jakosci tlumaczenia.. mam lepsze zajecia...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sat Jun 19, 2004 11:08 am

A mi tam tłumaczenie się podobało, a najbardziej to:
piter wrote:Jednak, jak wielokrotnie pokazal "Angel", zwyciestwo to nie wszystko. Czasami, wiele znaczy juz samo stawienie sie do walki.
Dzięki, że to przetłumaczyłeś :wink:
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Jun 19, 2004 1:23 pm

Dobra rzecz, co gadałeś że nic ciekawego. Fajnie, że przetłumaczyłeś. Jedno pytanie - ile ostatecznie sezonów miał "Angel"?
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Jun 19, 2004 1:30 pm

1. dzieki Liz
2. sarkazm, Graalion
3. 5 sezonow
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Sat Jun 19, 2004 3:34 pm

Co wiecej, niektorzy zauwazyli, ze niedobory w grze aktorskiej Boreanaza siegaja poza jego fryzure
Ci którzy tak twierdzili są skończonymi idiotami, względnie preferują grę aktorską polegającą na intensywnym wymachiwaniu rękami, nogami i strojeniu min :roll: w kategoriach serialowych Boreanaz był BARDZO dobry, zarówno on jak i Julie Benz (Darla) zasługiwali conajmniej na nominację do Emmy, a jednak nigdy się tego nie doczekali...zamiast tego nagrodę wciskali Jennifer Garnier, od której występów w "Agentce" zawsze bolały mnie zęby.
Mimo to jakoś tak do końca nie mogę przychylić się do opinni Pitera o rzekomej genialności Angela. Serial owszem był więcej niż niezły, może nie padam plackiem z zachwytu bo widziałam tylko 2 serie, gdzie pomiędzy naprawdę ciekawymi odcinkami jak "The Prodigal", "Darla" albo "Are you now or have you ever been" trafiało się dziesięć głupotą dorównujących 'Hybrid Chronicles" :roll: więc z ewntualnymi zachwytami powstrzymam się do 3 serii...jeżeli ją wogóle kiedykolwiek na oczy zobaczę. :?
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sat Jun 19, 2004 6:12 pm

To ja bym się chciała jednej rzeczy dowiedzieć, a mianowicie czy powstał już ostatni odcinek Angel'a czy nie... bo czytałam, że w planach miała wystąpić SMG, czy ona się zgodziła???
Szkoda, że Angela się skończył, bo to był naprawdę fajny serial.
Myślę też że nigdy nie doczekamy się wszystkich sezonów, dlatego radzę sobie jakoś inaczej obejrzeć (ja tu nie nakłaniam do nielegalnego ściągania odcinków)... czy Angel powstał na DVD bo wiem, że jest soundtrack...
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jun 20, 2004 1:39 am

Lizziet, ja w sumie nie uwazam Boreanaza za zlego aktora. Do tej roli jest wrecz wymarzony (no dobra.. byl wymarzony, dopoki sie nie zestarzal).

jednak uwazam, ze calkowita slusznosc mieli jurorzy (czy moze fani, nie wiem kto przyznaje Emmy) dajac nagrody Amy Acker i Mastersowi. Ta dwojka kunsztem aktorskim bije Davida na glowe.

pociesz sie, ze DB dostal Saturna :lol:

i po raz kolejny powtorze - w pierwszych seriach Angela jeszcze nie bylo jasne o co ma chodzic w tym serialu - akcja dopiero sie rozwijala (choc przyznaje, ze uwielbiam retrospekcje z zycia Liama, Angela czy tez Angeulsa - one sa tak samo dobre we wszystkich sezonach).

Freja, ostatni odcinek 'Angela' juz powstal i zostal wyemitowany. SMG nie wystapila, bo podobno miala jakis innym film na glowie (moja praywatna wersja jest taka, ze nie chce wracac do etykietki slayerki).
niedlugo wychodzi 4 sezon na DVD.
OST podobno tez ma byc, ale nie wiem kiedy.
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sun Jun 20, 2004 4:00 pm

Racja, szkoda, że Angel się skończył, bo był bardzo fajny. Tylko ja nie obejrzałam wszystkich odcinków :(

Mam jedno pytanie, po tym jak Angel został zabity, powrócił Spike, tak??
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jun 20, 2004 10:21 pm

Angel zostal zabity? :shock:
chyba obejrzalas jakis sezon, ktory ja przegapilem...
masz moze na mysli koncowke 2 sezonu Buffy? on tam nie zginal, tylko zostal wtracony do wymiaru piekielnego.
a Spike w Angelu pojawil sie w piatym sezonie.
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Mon Jun 21, 2004 2:44 pm

No tak, racja. Sorka i dzięki za wyjaśnienie :D Źle zinterpretowałam swoje pytanie. :oops:
Image

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Tue Jun 22, 2004 9:44 am

ale to ze Spikem było dziwne bo go wskrzesili chociaż fakt dodawał tego smaczku, moja ulubiona scena jak wszyscy wchodzą do biura (czyt. Spike Weasley, Fred i ten czarny o którym zawsze zapominam) a tam co.... Angel z dziewczyną nago się zabawaiją a Spike wali coś takiego "Extra stary tak trzymaj i kciuki w górze..."
Image

Gloryficus

Post by Gloryficus » Wed Jun 23, 2004 11:33 am

dzień dobry, jestem gościem, ale tak ślędzę waszą dyskusję na temat mojego ulubionego serialu, to postanowiłam się włączyć :) no więc ta scena, o której pisze freja jest rzeczywiście zabawna, zresztą praktycznie każda w 5 sezonie Angel'a, w której pojawia się Spike taka właśnie jest ( Spike to moja ukochana postać )

wyrażam ogromne ubolewanie, że sznowny WB zakończył emisję Angel'a po 5 sezonach jak poprzednio zrobił tak i z Buffy.

co do nagrody Emmy, to rownież pomimo wielkiej sympatii do David'a uważam, że Marsters jest lepszym aktorem, a Amy wykonała kawał dobrej roboty, przemieniając Fred w Illyrie :)

podsumowując dodam, że fani Buffy na tym forum mają rację mówiąc innym, żeby nie oceniali Buffy na podstawie 1 sezonu... który jak wiemy nie był najlepszy. zachecam do oglądania tego niesamowitego serialu, na któryego punkcie mam dziką fobie i dobrze mi z tym :mrgreen:

ps. fajne macie to forum ;)

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Wed Jun 23, 2004 11:45 am

Gloryficus wrote: no więc ta scena, o której pisze freja jest rzeczywiście zabawna, zresztą praktycznie każda w 5 sezonie Angel'a, w której pojawia się Spike taka właśnie jest ( Spike to moja ukochana postać )
prawda prawda
Gloryficus wrote: wyrażam ogromne ubolewanie, że sznowny WB zakończył emisję Angel'a po 5 sezonach jak poprzednio zrobił tak i z Buffy.
a to nie było tak, że to SMG miała już dość grania Buffy i postanowiła odejść, a co za tym idzie koniec serialu???
Image

Gloryficus

Post by Gloryficus » Wed Jun 23, 2004 11:52 am

nie wiem czy miała dość grania, fakt jest faktem że WB wywalił Buffy chociaż miała największą oglądalność wśród wszystkich seriali ( ja nie wiem dlaczego im tak odbiło :evil: )

ale chyba jednak Sarah chciała grać dalej ( ogromna to kasa była przecież :P ) bo UPN dokręciło jeszcze 2 sezony, które im się doskonale udały :)

ale potem chyba SMG się odwidziło bo nie zagrała w ostatnim odcinku Angela (" not fade away" ), co było smutne, bo wszyscy mieli nadzieje, że jednak znajdzie czas i zagra :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests