roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

0. Dlaczego nie mogę dodawać swoich fan-fictonów? Dlaczego nie mam 'dostępu'?

Ze względów bezpieczeństwa ograniczyliśmy możliwość dostępu do panelu zarządzania fan-fictionami tylko do pewnej grupy zarejestrowanych użytkowników. Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem i dopiero chciał(a)byś zająć się pisaniem opowiadań, musisz najpierw przesłać próbkę swojej twórczości na adres luki3@interia.pl. Pamiętaj, aby podać także swój login. Jeśli wszystko pójdzie OK, w ciagu paru dni powinieneś/powinnaś otrzymać dostęp do panelu i będziesz wtedy mógł/mogła sam(a) dodać swój pierwszy fan-fiction.

1. Dodawanie nowego fan-fictiona

Aby dodać nowego fan-fictiona kliknij 'Twoje fan-fics -> Dodaj' w prawym menu. Po wpisaniu tytułu (dobrze, aby nie był on identyczny z tytułem jakiegoś innego opowiadania) zaznacz z twojego dysku twardego wcześniej przygotowany plik z pierwszą częścią (albo z całym fan-fictionem w przypadku ficku jednoczęściowego) opowiadania. Plik ten musi spełniać kilka wymagań: musi mieć rozszerzenie .txt i ważyć nie więcej jak 20 kB.

Dostępnych jest kilkanaście znaczników pozwalających formatować opowiadanie. Pełna lista dostępna po kliknięciu na link.

Następnie uzupełnij pola 'Krótki opis' oraz 'Spoilery' (wymień, jakie elementy z serialu zostały użyte w twoim opowiadaniu). Następnie zaznacz kategorie: pierwsza dzieli opowiadania ze względu na rodzaj głównych bohaterów (opcję 'Alternatywni' zaznaczasz w przypadku, gdy bohaterowie z fan-fictionu bardzo się różnią od tych serialowych, np. Max, Iz i Michael są normalnymi ludĄmi); druga ze względu na fabułę ('Kontynuajce i rozmyślania' gdy fabuła opowiadania nawiązuje do serialu lub jest jego kontynuacją, 'Nieserialowe' gdy fabuła jest nie zgodna z wydarzeniami z serialu, np. Max zamiast Liz ratuje Marię, 'Erotyk' gdy fic posiada mocne zabarwienie erotyczne, a 'Inne' gdy żadna z powyższych kategorii nie wydaje się właściwa). W razie wątpliwości zajrzyj, jak zostały pokatalogowane inne opowiadania. Pole autor jest automatycznie uzupełniane o twój login, jeśli jednak jest on różny od podpisu pod poprzednimi fan-fictionami, dobrze jest, abyś go skorygował(a).

Opcje dodatkowe nie muszą zostać użyte, ale gorąco zachęcamy do wstawienia obrazka przy opowiadaniu. Także i on musi spełniać parę wymagań: wymiary dokładnie 118x80 pikseli, format .jpg bądĄ .gif oraz waga max. 15 kB. Podobnie jak w przypadku pliku z opowiadaniem możesz zaznaczyć tylko pliki ze swojego komputera. Natomiast opcja autor - anonim sprawi, iż jako autor opowiadania zostanie wyświetlony 'Anonim', a twój email będzie niewidoczny dla innych użytkowników.

2. Edycja fan-fictionu

Aby edytować tytuł, obrazek czy też inne dane twoich opowiadań (nie dot. części) kliknij na 'Twoje fan-fics -> Zarządzaj' w prawym menu i kliknij na 'Edytuj' pod wybranym opowiadaniem. Edycja fan-fictiona odbywa się analogicznie do dodawania nowego.

3. Dodawanie części do opowiadania

Kliknij na 'Twoje fan-fics -> Zarządzaj' w prawym menu i kliknij na 'Edytuj części' pod opowiadaniem, do którego chcesz dodać część. U góry strony zobaczysz mini-formularz, dzięki któremu dodasz nową część do opowiadania. Plik, który wkażesz, musi spełniać takie same wymagania jak przy dodawaniu fan-fictionu.

4. Edycja części opowiadania

Kliknij na 'Twoje fan-fics -> Zarządzaj' w prawym menu i kliknij na 'Edytuj części' pod opowiadaniem, którego części chcesz edytować. Edycja odbywa się poprzez wskazanie pliku z uaktualnioną częścią opowiadania. Plik ten musi takie same wymagania jak przy dodawaniu fan-fictionu. 5. Usuwanie części opowiadania

Kliknij na 'Twoje fan-fics -> Zarządzaj' w prawym menu i kliknij na 'Edytuj części' pod opowiadaniem, którego części chcesz usunąć. Ze względów technicznych można usunąć tylko ostatnią część opowiadania, klikając na przycisk 'Usuń'.

6. Usuwanie całego opowiadania

Kliknij na 'Twoje fan-fics -> Zarządzaj' w prawym menu i kliknij na 'Usuń' pod opowiadaniem, które chcesz usunąć. Po potwierdzeniu fan-fiction zostanie usunięty

7. Pytania, problemy

Jeżeli mimo przeczytania tej pomocy nadal nie znasz odpowiedzi na swoje pytanie możesz śmiało pisać na luki3@interia.pl. Pamiętaj, aby nie robić za pomocą panelu zarządzania fan-fictionami czegoś, czego do końca nie jesteś pewny(a) - twoje "działania" są od razu widoczne na stronie.